През седмицата стана известно, че Силвестър Сталоун се е решил на съдебна битка с "Warner Bros." Препъни-камък в техните отношения са станали приходите от екшън фантастика отпреди 24 години - "Разрушителят". Лентата е събрала от кинопрожекциите си по света 159 милиона долара, като в допълнение е донесла приходи и от видеокасети. Според актьора обаче, компанията умишлено е укрила приходите си от филма.
Според коментари в пресата, Сталоун иска да прекрати "нечестната счетоводна практика" и да предпази от нея всички свои колеги. На 12 април той е завел иск чрез своята компания "Rogue Marble Productions" във Върховния съд на щата Калифорния, район Лос Анджелис, в който се оплаква от "Warner Bros. Entertainment" по 5 пункта:
1. Нарушаване на писмен договор;
2. Счетоводство;
3. Парично задължение по отворена счетоводна сметка;
4. Измама;
5. Нечестна делова практика.
Съгласно жалбата, Сталоун е трябвало да получи 15% от брутните приходи, ако филмът генерира $125 млн и повече. Той обаче не е получил отчет за участие в печалбата от студиото, докато адвокатът му не го е изискал към 12 май 2014 г. Според информации, студиото му е отговорило през януари 2015 г., че филмът е на загуба с $66.9 млн. Когато Сталоун е оспорил това, следващият април от студиото са му изпратили декларация, която "умишлено не е съдържала подробности по представените числа" заедно с чек за $2.8 млн без обяснения. Сегашният иск твърди, че тази сума е недостатъчна.
Копие от съдебния иск, публикувано от Deadline:
В жалбата се твърди, че "филмовите студиа са общоизвестни с алчността си, а конкретно това включва недвусмислена и очевидно преднамерена нечестност спрямо един международен иконичен талант". В иска се настоява "за отворено счетоводство, за обяснение как тази практика е станала възможна, за лихви, за обезщетение и за прекратяване на практиката спрямо всички таланти, очакващи възнаграждение от WB за плодовете на своя труд".
Ако "Разрушителят" бе събрал над $200 млн, процентът на Сталоун би се увеличил до 17.5%, а при бокс офис от $250 млн делът му става 20%. Особеностите на филмовото счетоводство обаче биха произвели загуба дори за филм като "Титаник".